Porady prawne przez Internet – jak działają?

Dzisiaj wielu z nas szuka zarówno informacji, jak i pomocy w wielu kwestiach za pomocą Internetu. Na rozwój wielu usług w formie online ma wpływ nasz styl życia, ciągłe zabieganie, przyczyniła się do tego również w dużym stopniu ostatnia pandemia. Również usługi prawne są coraz częściej dostępne w formie online, dzięki czemu mogą Państwo skorzystać ze specjalistyczne pomocy niezależnie od ograniczeń terytorialnych czy czasowych.

Porady prawne online - profesjonalna pomoc prawnicza

Korzystając z pomocy prawnej online warto na początku sprawdzić, czy osoba, z której usług chcemy skorzystać na pewno posiada uprawnienia radcy prawnego, adwokata bądź notariusza. Sprawdzić to można na stronach okręgowych izb radcowskich, adwokackich, czy notarialnych. Adres strony Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku z listą radców prawnych znajdą Państwo pod linkiem: https://oirp.gda.pl/lista-radcow/. Udzielanie porad prawnych online wymaga od prawnika posiadania ugruntowanej wiedzy i bycia na bieżąco ze zmianami w prawie. W formie online mogą Państwo zlecić zarówno analizę prawną nurtującej Państwa sytuacji, jak i sporządzenie pism procesowych, takich jak na przykład pozew, odpowiedź na pozew czy wezwanie do zapłaty.

Porady prawne online i przez telefon

Po upewnieniu się, czy wybrana przez nas osoba posiada odpowiednie kompetencje, należy wybrać najdogodniejszą formę kontaktu – czy ma być to porada telefoniczna, mailowa czy spotkanie z użyciem środków pozwalających na porozumiewanie się na odległość. Najczęściej procedura wygląda tak, że najpierw należy opisać w skrócie nurtujący Państwa problem i wskazać preferowaną formę kontaktu, następnie otrzymują Państwo odpowiedź z wyceną usługi oraz proponowanymi datami kontaktu. Po wybraniu terminu, formy udzielenia porady i dokonaniu płatności, otrzymują Państwo profesjonalną poradę prawną.

Przy korzystaniu z porad online warto wybrać prawnika z dużym doświadczeniem, który kompleksowo i profesjonalnie rozważy naszą sprawę i zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Call Now Button