Umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych

Czy zdajesz sobie sprawę, że podpisując umowę np. z księgową przekazujesz jej dane osobowe, a więc oprócz samej umowy zlecenia powinieneś również podpisać z księgową umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych, a także poinformować osobę, której dane osobowe są przetwarzane komu przekazujesz jej dane?

Mało osób ma tego świadomość, a jest to bardzo ważna kwestia, aby nie narażać się na roszczenia z tytułu niezgodnego z prawem przetwarzania danych osobowych, z czym mogą się wiązać również wysokie kary finansowe (do 10 000 000 EUR, a w przypadku przedsiębiorstwa – w wysokości do 2 % jego całkowitego rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku obrotowego, a w niektórych sytuacjach nawet do 20 000 000 EUR, a w przypadku przedsiębiorstwa – w wysokości do 4 % jego całkowitego rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku obrotowego).

Warto zadbać o podpisanie takiej umowy, w której uregulujecie wzajemne prawa i obowiązki związane z przetwarzaniem danych osobowych. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jakie konkretnie postanowienia taka umowa powinna zawierać bądź potrzebujesz pomocy w sporządzeniu takiej umowy, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Call Now Button