Ryczałt za nadgodziny

Zatrudniasz pracowników, którzy większość swojej pracy świadczą poza zakładem pracy np. kierowców, przedstawicieli handlowych, akwizytorów i masz problem z kontrolowaniem ilości nadgodzin, z których powinieneś się z nimi rozliczyć?

W takiej sytuacji warto rozważyć wprowadzenie ryczałtu za pracę w godzinach nadliczbowych. Należy jednak pamiętać, iż w ten sposób można rozliczać nadgodziny pracowników, którzy stale wykonują pracę poza zakładem pracy. Oczywiście nie chodzi tutaj o sytuację, że pracownik w ogóle nie może świadczyć pracy na terenie zakładu pracy, przez stałość wykonywania pracy poza zakładem pracy należy rozumieć taką sytuację, w której pracownik przez zaplanowane, powtarzające się okresy pracuje poza zakładem pracy.

Należy również pamiętać, iż rozwiązanie to można stosować tylko w odniesieniu do pracowników, co do których pracodawca nie ma możliwości kontrolowania dokładnie czasu pracy.

Chcesz wiedzieć więcej o ryczałcie za pracę w godzinach nadliczbowych? Szukasz optymalnego rozwiązania dla twojego przedsiębiorstwa? Skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy szczegółowo Twoją sytuację i postaramy się zaproponować satysfakcjonujące rozwiązanie.

Call Now Button